» » Medžiotojai už sumedžiotas šernų pateles gaus premijas

Forumas Registruotis

Prisijunkite prie Kalibras.lt bendruomenės!

Kalibras RSS Facebook

Medžiotojai už sumedžiotas šernų pateles gaus premijas

Medžiotojai už sumedžiotas šernų pateles gaus premijas
Lapkričio 13 d., patvirtinus išmokų už sumedžiotas šernų pateles skaičiavimo ir mokėjimo tvarką, medžiotojai už iki 2016 m. pabaigos sumedžiotą šerno patelę galės gauti nustatyto dydžio išmoką, pranešime spaudai informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Šia tvarka siekiama paskatinti medžioti ne tik jaunus patinus bet ir pateles ir taip efektyviau reguliuoti šalyje šernų populiacijos gausėjimą. Pagal nustatytą tvarką, medžioklės plotų naudotojams bus mokama: už šernų pateles nuo 12 iki 24 mėnesių amžiaus – po 50 eurų, už vyresnes kaip 24 mėnesiai – po 100 eurų išmokų. „Populiacijos skaitlingumas yra pagrindinis faktorius įvairių ligų plitimui, gyvūnų užkečiamosios ligos ne išimtis. Mokslininkai teigia, kad veiksmingas šernų populiacijos reguliavimas leistų lokalizuoti ir sustabdyti afrikinio kiaulių maro plitimą. Kaip tik todėl šernų tankumas šalyse, kur pasireiškė ši pavojinga liga, turi būti minimalus arba neviršyti 0,5 šerno 1 km2. Tikimės, kad išmokos motyvuos medžiotojus, nes visos iki šiol taikytos šernų populiacijos reguliavimo priemonės nebuvo pakankamai efektyvios. Saugant ir nemedžiojant šernų patelių bandų skaitlingumas labai greitai atsistatydavo“, – sako VMVT direktorius Jonas Milius. Pagal patvirtintą tvarką, norintys gauti išmokas turi pateikti prašymus už praėjusį mėnesį sumedžiotas šernų pateles teritorinėms VMVT arba Nacionaliniam maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutui iki einamojo mėnesio 15 dienos. Medžiotojai turi užtikrinti, kad iš kiekvienos sumedžiotos šerno patelės būtų paimti kraujo mėginiai ir užpildyti šernų mėginių paėmimo aktai afrikiniam kiaulių marui, amžiui ir lyčiai nustatyti. Neteisingai paėmus mėginius ar blogai užpildžius prašymą arba aktą, išmoka už sumedžiotas šernų pateles nebus mokama.

Straipsnio autorius delfi.grynas.ltскачать dle 10.3форекс портал для начинающих / бинарные опционы
 • Peržiūrėjo: 1349
 • Data: 17-11-2015, 18:58

Komentarai (0)

Warning!
Norėdami komentuoti turite Registruotis

Atsiliepimai «Medžiotojai už sumedžiotas šernų pateles gaus premijas», noriu pasidalinti savo nuomonę, užduoti klausimą? Įvertinti autoriaus darbą Medžiotojai už sumedžiotas šernų pateles gaus premijas.

RSS - Medžiotojai už sumedžiotas šernų pateles gaus premijas
Susijusios temos Medžiotojai už sumedžiotas šernų pateles gaus premijas
Sulaikyta gerai organizuota brakonierių gauja Aplinkosauga / brakonieriavimas
Aplinkosaugininkai juokauja, kad padidėjus baudoms ir žaloms už neteisėtai sumedžiotus gyvūnus brakonieriams Lietuvoje prasidėjo sunkmetis, todėl kad lengviau būtų apsisaugoti nuo aplinkosaugininkų ir išsisukti nuo atsakomybės, jie pradėjo burtis į gerai organizuotas grupes.
Informacija
Mielas lankytojau. Tu čia esi kaip neregistruotas vartotojas.
Mes siūlome tau užsiregistruoti arba tiesiog prisijungti naudojant savo prisijungimo duomenis, tam, kad galėtum įkelti bei komentuoti norimas naujienas.
Navigacija


*RSS | Visi komentarai

Populiariosios temos

  

  Medžiojami gyvūnai

  BRIEDŽIAI

  09.01-12.15

  Patinai. Tik selekcininkams
  Jaunikliai-10.01-02.01. Patelės 10.01-11.15

  TAURIEJI ELNIAI

  08.15-02.01

  Patinai. Tik selekcininkams
  Jaunikliai 10.01-02.01. Patelės 10.01-12.31

  STIRNOS

  05.15-10.15

  Patinai. Tik selekcininkams
  Patelės ir jaunikliai 10.01-12.31

  ŠERNAI

  Visus metus

  Medžiojama varant 10.15-02.01

  Grįžtamasis ryšys

  Dėl visų klausimų ar pasiūlymų, prašome susisiekti su mumis:

  čia
  ?